Home Foto Lajm
Shënoi golin e fitores, Costa: Ia dedikoj të dashurës sime (FOTO LAJM)
"Isha në një pozicion playmakeri dhe e kisha të vështirë të gjeja hapësira. Kështu, duke folur dhe me Bonucci dhe Dybalan, vendosa të lëvizja në krahun e majtë".

Këto janë fjalët e para të Douglas Costa në një intervistë për “Sky Sport” mbi golin vendimtar në ndeshjen mes Lokomotivës së Moskës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve.

Braziliani, i cili hyri nga stoli, shënoi në minutat e fundit të ndeshjes duke i dhënë fitoren dhe kualifikimin Juventusit.

Në gol fantastik, i thënë dhe vetë nga autori i saj. “Kur kalova dy mbrojtësit pashë që kisha hapësirë ??për të shkuar drejt qendrës, Higuain u tregua i zgjuar duke më dhënë një top me thembër, atëherë arrita të qëndroj i qetë dhe të shënoj.

“Ishte një veprim shumë i bukur, falë edhe Higuain. Është goli më i bukur i karrierës time. Nuk jam mësuar ta heq fanellën pas një goli, por ishte një moment emocionues”.

Costa ka dhe një dedikim special për golin e shënuar.

"Golin ia dedikoj të dashurës time, Natalhia: " Është një person i rëndësishëm për mua, më ndihmoi në një moment të vështirë dhe unë e shpërbleva atë me një gol por unë do të vazhdoj t’i jap edhe trëndafila”, përfundojë mbrojtësi i Juventus.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Kosovë-Angli, Rashica mposht Rashfordin me statistika (FOTO LAJM)
Një nga këto pulovra duhet ta shtoni me patjetër në garderobën tuaj (FOTO LAJM)
Ronaldo dy gola larg rekordit historik me kombëtaren portugeze (FOTO LAJM)
E ardhmja e makinave elektrike ndodhet në fund të detit (FOTO LAJM)
Kosovë-Angli, formacioni i mundshëm i 'Dardanëve' (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media