Home Foto Lajm
Garë e fortë për Champions pas përjashtimit të Man City (FOTO LAJM)
Manchester City është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy sezonet e ardhshme dhe është gjobitur me 30 milionë euro, pasi u zbulua se kishte thyer rregullat e Fair Play-t Financiar.

Ky vendim pritet të ndikojë në Premier Ligën angleze, teksa gara për një vend në Ligën e Kampionëve do të jetë më interesante.

Me përjashtimin e Cityt, skuadra që përfiton momentalisht është Shefild Junajtid, që ka rezultuar një surprizë këtë sezon.

Shefildi renditet në vendin e 5-të me 39 pikë në 25 ndeshje, ndërkohë që aty pranë qëndrojnë edhe skuadrat e tjera si Totenhem, Everton, Mançester Junajtid.

Në rast se vendimi nuk kthehet nga KAS, atëherë do të kemi një luftë të vërtetë sportive për të përfituar nga vendi që do të lirohet nga City.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
I biri mungon në varrim? Me flamurin kuqezi, përcillet në varreza Nexhmije Hoxha (FOTO LAJM)
Disa sekonda para katastrofës, shkrepjet në momentin perfekt (FOTO LAJM)
Pas surprizës në mesnatë, urimi i Arminës për Shkëlzenin ishte më romantiku (FOTO LAJM)
Mundësia e skuadrave për të fituar Championsin, Atalanta lë mbrapa gjigandët europian (FOTO LAJM)
Do t'i shihni gjithandej në 2020, këto janë këpucët më trend të momentit (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media