Home Foto Lajm
Hero! Mjeku italian 85-vjeçar në pension kthehet në punë për të luftuar koronavirusin
Pavarësisht se në ditë të errëta, një histori motivuese na vjen nga Italia.

Giampiero Giron, 85-vjeç, mje anestezist, i cili kishte dalë në pension ka riveshur sërish bluzën e bardhë për të dhënë kontributin e tij në këtë situatë të vështirë.

"Kërkuan disponueshmërinë time dhe thashë po. Kur në jetë vendos të bëhesh mjek, duhet të përfshihesh në lojë.

Kam bërë betimin. Frikë se mos sëmurem? Atëherë është më mirë të mos bëhesh mjek", ka thënë ai.

Rikujtojmë se sot zyrtarisht është shënuar vdekja e 33 e personelit mjekësor në Itali, vend i cili tashmë ka kaluar edhe shifrat e Kinës, vendi i origjinës i COVID-19.


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Të gjithë jeni përlotur, njihuni me vogëlushen ''Ova'' (FOTO LAJM)
Nga mbajtësja e çelsave te shtëpia luksoze, në ''muaj mjalti" me Rudinën dhe Mark Frrokun (FOTO LAJM)
I prekur nga COVID-19, Boris Johnson infekton edhe të fejuarën shtatzënë
Florian Binaj i del kundër Top Channel për programin e fundit: Turp! (FOTO LAJM)
Shqiptari me zemrën e madhe jep bukë falas në Itali: E di si është uria! (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media