Home Foto Lajm
Humbje e pazëvëndësueshme! Koronavirusi vret 37 mjekë në Itali (FOTO&VIDEO)
Koronavirusi ka vrarë deri tani 37 mjekë, ndërkohë janë infektuar 6000 persona nga stafi mjekësor.

Ditën e djeshme vdiqën 3 mjekë në Bergama duke e çuar totalin në 37.

Një ndër arsyet pse ka kaq shumë mjekë të vdekur është se mjekët të cilët janë pranë pacientëve të prekur marrin doza të mëdha të COVID-19 dhe imuniteti i tyre ështe shumë i dobët për shkak të orëve të zgjatura të punës dhe stresit të madh që kanë çdo ditë.

Rikujtojmë se vetëm dy ditë më parë, një infermiere i dha fund jetës, pasi u infektua me koronavirus, pas ankthit se ajo mund të kishte infektuar të tjerët. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Të gjithë jeni përlotur, njihuni me vogëlushen ''Ova'' (FOTO LAJM)
Nga mbajtësja e çelsave te shtëpia luksoze, në ''muaj mjalti" me Rudinën dhe Mark Frrokun (FOTO LAJM)
I prekur nga COVID-19, Boris Johnson infekton edhe të fejuarën shtatzënë
Florian Binaj i del kundër Top Channel për programin e fundit: Turp! (FOTO LAJM)
Shqiptari me zemrën e madhe jep bukë falas në Itali: E di si është uria! (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media