Home Foto Lajm
U shërua nga COVID-19 pasi u infektua në punë, mjeku dëshiron të kthehet prap në shërbim
Pasi u lajmërua infektimi i tij, mjeku i njohur Dhimitër Kraja la Spitalin Infektiv për t’u rikthyer në banesë pasi kishte rezultuar negativ me testin ndaj koronavirusit.

Kraja u rikthye në punë pavarësisht se tashmë ka dalë në pension ndërsa i është përgjigjur thirrjes së qeverisë për nevojat e vullnetarëve në frontin e punës në luftën ndaj pandemisë.

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka folur për shëndetin e tij dhe të mjekut Roland Xhaxhi i cili rezultoi po ashtu me koronavirus.

Reagimi i ministres Manastirliu:

Prof. Dhimitër Kraja ka rezultuar negative nga testimi I fundit, pra është i shëruar dhe gjendja e tij shëndetësore është shumë e mirë.

Kur bisedova me të më tha që do të rikthehet në shërbim. Ndërsa prof. Xhaxho është në gjendje të stabilizuar.

Sot bisedova me të dhe është duke dhënë një dorë për mjekët e infektivit aty në spital, edhe pse është vetë i prekur. Shembuj të tillë janë frymëzues.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
U gjetën të pajetë në shtëpi, zbardhet shkaku i vdekjes së aktorit të Twilight dhe të dashurës (FOTO LAJM)
Nuk e përballuan dot karantinën bashkë, aktori i njohur turk ndahet nga e dashura (FOTO LAJM)
Incident në mbledhjen online, politikania del topless para kolegëve (FOTO LAJM)
Ish-eskorta i "hap sytë" grave, këto shenja tregojnë se partneri juaj po ju tradhëton (FOTO LAJM)
E ka zënë "halli", modelja ruse kërkon ndihmë 11 milion fansave për fotot joshëse (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media