Home Foto Lajm
Këshilltari i Merkel sulmon Sorecan me foton e tankeve në Tiranë; E turpshme për BE!
Luigi Soreca ka publikuar një status në Tëitter ku tregon se disa studentë nga Universiteti Politeknik i Tiranës po ndihmojnë mjekët në luftën kundër COVID-19 duke krijaur dhe shpërndarë maska.

“Studentët nga Universiteti Politeknik i Tiranës po ndihmojnë mjekët në luftën kundër # COVID-19. Sipas projektit 3DIMPACT të financuar nga EU🇪🇺, ata kanë prodhuar më shumë se 200 maska mbrojtëse të shtypura 3D për Spitalin Nënë Tereza në Tiranë🇦🇱. 300 maska të tjera për tu dorëzuar”, shkruan Soreca.

Këshilltari i CDU dhe kancelares gjermane Angela Merkel, Martin Henzeka reaguar më një status duke iu drejtuar ambasadorit se sjellja e tij është e turpshme për BE-në, shkruan faxweb.

Henze i referohet edhe nxjerrjes së tankeve në rrugë duke publikuar një foto nga Tirana teksa shkruan se me siguri benzina e tyre është financuar nga paratë e ndihmës së BE

“Ambasador, sjellja juaj është e turpshme për BE-në, tanket janë goditur në AL, me siguri benzina e tankeve është financuar nga paratë e ndihmës së BE, materiali, testet, pajisjet mungojnë, njerëzit vdesin për shkak të politikës së katastrofës së Ramës, etj. Ata raportojnë 300 maska, me 2.8 mio.inhabit”, shkruan Henze.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
U gjetën të pajetë në shtëpi, zbardhet shkaku i vdekjes së aktorit të Twilight dhe të dashurës (FOTO LAJM)
Nuk e përballuan dot karantinën bashkë, aktori i njohur turk ndahet nga e dashura (FOTO LAJM)
Incident në mbledhjen online, politikania del topless para kolegëve (FOTO LAJM)
Ish-eskorta i "hap sytë" grave, këto shenja tregojnë se partneri juaj po ju tradhëton (FOTO LAJM)
E ka zënë "halli", modelja ruse kërkon ndihmë 11 milion fansave për fotot joshëse (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media