Home Foto Lajm
Rama uron "Fiter Bajramin" me foton e veçantë nga Tirana (FOTO LAJM)
Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët musliman për festën e Fiter Bajramit.

Kryeministri i ka uruar shqiptarët me një foto nga xhamia në qendër të Tiranës.

Rama uron me fjalët: "Gëzuar Fiter Bajramin! Paqja dhe mëshira e All-ahut qoftë me ju…".

Më herët, Presidenti Meta ka uruar të gjithë besimtarët që kremtojnë përkushtimin dhe sakrificën e Muajit të Ramazanit duke e konsideruar Fiter Bajramin si përcjellës të mesazhit të natyrshmërisë njerëzore, të paqes me veten, me njerëzit dhe universin në tërësi, nëpërmjet vetëprivimit ndaj egos dhe mposhtjes së kapriçove abuzive.

Meta shkruan se lutjet e tij janë me jetimët, pensionistët, të sëmurët dhe të pamundurit, të cilët në këtë kohë pandemie e kanë patur më të vështirë. “Zoti ua pranoftë agjerimin gjatë Muajit të Bekuar të Ramazanit!”, shkruan ndër të tjera Kreu i Shtetit.

Dërgoja mikut në:
Emigranti
e Shtunë 23 Maj 2020, Ora 22:41
Si ka mundësi ke dun me ja fut me lezet islamizmin popullit ton këta Qeveritar ke e dijn shum mir ke na skena lidhje me at fe . Përse nuk mundohen kat Qeveritar me e largu at fe ke asht pa lidhje par Popullin tan se ta parët tan kan ken ta Kristian e ata e din fort mir dhe po ashtu e din fort mir se Islamizmi asht jasht realitetit ke na jetojm sepse nuk kan evolu po kan ngel me kohan e Babaqemos, e me sa kuptoj kat Qeveritar dun me shfeytëzu kat Fe par me sundu ma mir e ma kallaj se u jep shum avantazhe qallimave ta tyne per me sundu Popullin e tyne e kjo asht motoja e tyne ma sa kuptohet tjatër mundësi nuk ka . Se po me don çdo Qeveri mundet me e regullu kat realitet ke e ka nda Popullin na dy Fe ke nuk mujten me bashkjetu sabashku sepse kan shum ndryshime mes veti, ma vjen keç por ky asht realiteti o me Jezusin o me Muhametin
Hou
e Shtunë 23 Maj 2020, Ora 22:58
O emigrant leshi.... te gjithe jemi shqiptar por cfar eshte më me rendesi te gjithe jemi njerz dhe jemi te zotit!!!!
Leri relegjionet rahat e miru me dicka me interesant sic eshte koha e plandemis qe duan ti zhdukin njerzit dhe kete e bejn satanistet kshu qe mendoj se erdhi koha te behen bashk gjithe religjionet apo gjithe njerzimi dhe te luftojm satanizmin..!!
Hou
e Shtunë 23 Maj 2020, Ora 23:02
O emigrant leshi.... te gjithe jemi shqiptar por cfar eshte më me rendesi te gjithe jemi njerz dhe jemi te zotit!!!!
Leri relegjionet rahat e miru me dicka me interesant sic eshte koha e plandemis qe duan ti zhdukin njerzit dhe kete e bejn satanistet kshu qe mendoj se erdhi koha te behen bashk gjithe religjionet apo gjithe njerzimi dhe te luftojm satanizmin..!!
Hou
e Shtunë 23 Maj 2020, Ora 23:05
O emigrant leshi.... te gjithe jemi shqiptar por cfar eshte më me rendesi te gjithe jemi njerz dhe jemi te zotit!!!!
Leri relegjionet rahat e miru me dicka me interesant sic eshte koha e plandemis qe duan ti zhdukin njerzit dhe kete e bejn satanistet kshu qe mendoj se erdhi koha te behen bashk gjithe religjionet apo gjithe njerzimi dhe te luftojn satanizmin..!!
Shkruani komentin tuaj!
 
Deputetë, këngëtarë e gazetarë! Kush ishin "VIP-at" që dolën në shesh për të protestuar (FOTO LAJM)
E PABESUESHME/ E vitit 1998, ja makina që përdor Hoti (FOTO LAJM)
E dinit që ekziston edhe "Super Topi i Artë"? Ja legjenda që e ka fituar (FOTO LAJM)
Më mirë nami sesa syri! Mijëra shqiptarë dalin në shesh për të protestuar (FOTO LAJM)
Si rrallë herë më parë, VIP-at shqiptarë zbresin në shesh për të protestuar (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media