Home Foto Lajm
Dalin pamjet! Turqia dërgon 25 anije ushtarake përballë ishujve grekë (FOTO LAJM)
Situata mes Turqisë dhe Greqisë vazhdon të jetë e tensionuar.

Dy vendet kanë mosmarrëveshje për shkak të pretendimeve territoriale mbi burimet e hidrokarbureve në rajon.

Së fundmi mësohet se 25 anije ushtarake janë fotografuar përballë ishujve grekë, dhe fotot e operacionit janë publikuar nga ministria turke.

Sipas mediave vendase mësohet se 7 anije shoqërojnë anijen kërkimore, kurse 18 të tjera janë në zonën mes Rodosit dhe ishullit Kastelirozo.

Postimet zyrtare pretendojnë se anijet luftarake turke "ofrojnë mbrojtje" për anijen turke dhe se "Forcat e Armatosura Turke po marrin masa për të mbrojtur të drejtat dhe interesat e Turqisë, sipas ligjit ndërkombëtar".

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Fustanet e nusërisë që zgjodhën VIP-at për ditën e madhe (FOTO LAJM)
Angela Martini në ditët më të këqija, çfarë i ka sjellë kaq shumë pasoja (FOTO LAJM)
Shqiptari qëllohet me armë zjarri në mes të plazhit (FOTO LAJM)
Jo vetëm luks, nga zhdukja e Suada Sherifit te arrestimi i bashkëshortit për afera droge (FOTO LAJM)
Adelina Ismajli flet për herë të parë për bashkëshortin: Është 3 vjet më i ri se unë, por i heq kapelën (FOTO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media