Home Foto Lajm
Tension në Mesdhe! Avionët ushtarakë grekë në gatishmëri, afrohet anija kërkimore turke
“Forcat e Armatosura nuk kanë ndaluar për asnjë sekondë për të monitoruar nga afër lëvizjet e Oruc Reis dhe flotës turke.

Personeli ushtarak edhe një herë është vënë në gatishmëri të lartë, me anijet tona luftarake që janë vendosur në zonën e provokimeve turke, duke marrë pozicione kyçe, të gatshëm për të reaguar”– thuhet në reagimin e Ministrisë së Mbrojtjes së Greqisë.

Më tej, deklarata thekson se “aeroplanët tanë të luftës janë në gatishmëri të lartë në skuadriljet e tyre, ndërsa formacionet e Ushtrisë kanë vënë njësitë e tyre në gatishmëri të plotë, duke qëndruar në gatishmëri të menjëhershme përkatësisht”.

Zyrtarët e Ministrisë së Mbrojtjes shpjegojnë se “skenari provokues i vendosur nga turqit dy herë kohët e fundit kundër të drejtave tona sovrane përsëritet për herë të tretë, tani edhe më afër Kastellorizo, duke dërguar forcat e armatosura përsëri në muret për t’u përballur me të kërcënimet e armikut”.

Reagimi vjen pasi anija kërkimore turke “Oruc Reis” përshkallëzoi më tej sfidën e Ankarasë kundër Athinës duke u afruar në një distancë edhe më të shkurtër, 8-9 milje nga Kastellorizo.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Sindi del nga vetja dhe sulmon keq Melisën: Ti bën s*ks për një kafe! (FOTO LAJM)
Për herë të parë, Jonida Maliqi zbulon arsyen e divorcit: Vendimi më i vështirë!
I bëri twerk për ditëlindje, godet sërish Arjoni: Tregoi karakterin! (FOTO LAJM)
Publikon foton e parë me të birin, Gold Ag emocionon me fjalët (FOTO LAJM)
"Ndihem shumë keq", Rita Ora gjobitet me 10 mijë paund pas festës së ditëlindjes (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media