Home Foto Lajm
Falë pandemisë, si ja doli Jeff Bezos tani të jetë dy herë më i pasur se Mark Zuckerberg
Vlera neto e CEO së Amazon, Jeff Bezos, është rritur aq shumë gjatë vitit 2020, saqë pasuria e tij tani është dyfishi i CEO së Facebook, Mark Zuckerberg.

Bezos tani vlen 140 miliardë dollarë, ndërsa pasuria e Zuckerberg ka vlerën e 70 miliardë dollarëve, sipas Indeksit të Miliarderëve të Bloomberg.

Bezos është një nga disa miliarderët që ka parë që pasuria e tij të rritet që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit. Drejtori i Përgjithshëm i Amazon ka pasur një rritje të pasurisë me 25 miliardë dollarë që nga fillimi i këtij viti, duke e bërë atë personin më të pasur në botë.

Zuckerberg është renditur si personi i pestë më i pasur në indeks, dhe ka parë një rënie prej 8.4 miliardë dollarë në vlerën e tij neto që nga fillimi i vitit 2020.

Rritja dramatike e pasurisë së Bezos ka ardhur për shkak të rritjes së madhe të kërkesës që Amazon ka përjetuar pasi bllokimet dhe urdhrat për qëndrim në shtëpi i detyrojnë konsumatorët të porosisin online.

Raportet sugjerojnë se Amazon po përballon kërkesën e krahasueshme me sezonin e zakonshëm të festave të pikut./business insider
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Sindi del nga vetja dhe sulmon keq Melisën: Ti bën s*ks për një kafe! (FOTO LAJM)
Për herë të parë, Jonida Maliqi zbulon arsyen e divorcit: Vendimi më i vështirë!
I bëri twerk për ditëlindje, godet sërish Arjoni: Tregoi karakterin! (FOTO LAJM)
Publikon foton e parë me të birin, Gold Ag emocionon me fjalët (FOTO LAJM)
"Ndihem shumë keq", Rita Ora gjobitet me 10 mijë paund pas festës së ditëlindjes (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media