Home Foto Lajm
Si të shihni dhe fshihni gjithë çfarë Google di për ju (FOTO LAJM)
3. Klikoni “Manage your Google account”
4. Klikoni te “Data & Personalization”, ku do të shihni “Activity Controls”
Google ruan automatikisht të gjitha të dhënat tuaja sapo identifikoheni (sign in) - duke filluar nga historiku i këkimeve dhe lundrimit në internet, vendndodhja përmes Google Maps e deri te historiku i videove në YouTube.

Bazuar te këto të dhëna, Google shfaq reklama për ju, sugjeron ëeb-series, njeh restorantet tuaja të preferuara dhe shumë, shumë gjëra të tjera. Sidoqoftë, gjiganti i teknologjisë ofron një mjet për të parë, ekzaminuar dhe fshirë të dhënat në serverat e tij.

Për të parë se çfarë Google di për ju si edhe për të menaxhuar të dhënat, veproni si në fotogalerinë e mësipërme.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ia dhuroi Brad Pitt, Angelina Jolie e shet për një shifër marramendëse (FOTO LAJM)
6 gjëra që duart ju tregojnë për shëndetin (FOTO LAJM)
Reperi S4MM sot feston ditëlindjen (FOTO LAJM)
Fjalët më të ëmbla nuk ja thotë Turi, marrëdhënia e Orindës me vjehrrën për t'u patur zili (FOTO LAJM)
Baba për herë të parë, foto e Don Phenom me të birin që emocionoi ndjekësit (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media