Home Champions League
Zbulohen "prapaskenat", Ronaldo nuk u largua për çështje parash
Prej ditësh Cristiano Ronaldo është kthyer në temën kryesore të mediave sportive.

Kalimi i tij te klubi i Juventus bëri shumë bujë dhe ende vazhdon të flitet.

Së fundmi në mediat italiane dhe ato spanjolle po hulumtohet mbi arsyet e Ronaldos që e çuan të marrë një vendim të tillë.

Të gjithë po e lidhin me çështjen e parave por nuk është kjo pasi "Gazzetta dello Sport" ka raportuar se Ronaldos i është ofruar një shumë prej 40 milion eurove për të qëndruar te klubi i Real Madridit por ai e ka refuzuar.

Kjo na bënë të mendojmë se Ronaldo ka qënë i pakënaqur në Madrid dhe paratë nuk kanë të bëjnë me lëvizjen e tij raporton albeu.com

Nga ana tjetër edhe CEO i Juventusit, Beppe Marotta ka deklaruar se Ronaldo ka shprehur vetë dëshirën për të ardhur te klubi i Juventus dhe zyrtarët e klubit "bardhë e zi" thjeshtë kanë negociuar për të.

Lajme të tjera raportojnë se Ronaldo është transferuar te Juventus për shkak të tifozëve pasi në Madrid jo të gjithë e donin dhe ka pasur raste që edhe vërshëllyer ndërsa te Juventus edhe në momentin që shënoi gol kundër tyre tifozët e kanë respektuar duke e duartrokitur. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Real Madrid fiton në fund, por turpërohet si asnjëherë më parë në fushë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media