Home Champions League
Transferimi i Ronaldos/ "E turpshme futbolli ka dalë jashtë kontrollit"
Transferimi i Ronaldos te Juventus bëri bujë të madhe në mediat sportive por në itali ka pekur edhe çështje jashtë futbollit.

Problem mbetet paga e majme e lojtarit plot 30 milion euro në sezon ku në itali shumë persona e kanë të vështirë që të sigurojnë gjërat më jetike dhe për këtë arsye kanë lindur shumë pakënaqësi.

Ditën e djeshme kanë qenë punëtorët e “Fiat” të cilat kanë thënë se do të bëjnë dy ditë grevë për këtë pasi atyre u kërkohen sakrifica të mëdha ekonomike ndërsa kur vjen fjala te Ronaldo çdo sakrificë hidhet poshtë.

Ndërkohë ditën e sotme ka qenë edhe presidenti i Kodakons (Koordinimi i Shoqatave për Mbrojtjen e Ambientit dhe Konsumatorit) që ka reaguar.

“Një kontratë imorale dhe e turpshme. Nuk vëmë në dyshim aftësitë dhe vlerën e lojtarit, por bota e futbolli ka dalë jashtë kontrollit tashmë, me çmimet dhe shpërblimet e lojtarëve që kanë arritur nivele astronomike, deri në atë pikë sa vënë në rrezik bilancet e klubeve. Për këtë arsye besojmë se magjistratura duhet të verifikojë korrektësinë e operacionit Ronaldo, duke u siguruar se mund të përballohet nga bilanci i Juventus”. – ka thënë Karlo Rienzi. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Askush si ai, Sergio Ramos vendos rekord për kartona të kuq

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media