Home Champions League
Barça nuk heq dorë nga Willian, bën ofertën e dytë
Barcelona nuk ka hequr dorë nga Willian por ka bërë ofertën e dytë, që besohet se është më e lartë se 53 milionë funte, për anësorin e Chelsea.

Sipas "Sky sport" oferta e Barcelonës për të marrë shërbimet e Willian është afërsisht 75 milion euro.

Mediat angleze kanë zbuluar muajin e kaluar se Chelsea kishte refuzuar një ofertë 60 mln euro nga spanjollët.

Por Ernesto Valverde është rikthyer me një shifër të përmirësuar e cila me siguri do të testojë vullnetin e londinezëve.

Mësohet se gjigantët e La Liga-s kanë ofruar 65 mln euro për lojtarin plus 10 mln euro bonuse.

Pas largimit të Iniesta dhe Paulinho, Willian kërkohet për të shtuar kualitetin në sulm dhe hierarkia e Barça-s kërkon ta bashkojë me bashkëkombësin e tij Coutinho.

Vetë lojtari do të ishte shumë i interesuar për këtë lëvizje, por edhe Manchester United mbetet në ndjekje të brazilianit. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Xhaka e Strakosha ndër më të mirët në botë (FOTO LAJM)
Tifozët e Benfikës e vërshëllyen, Rodriguez i çmend me "manita"
"E urreja United, në shtëpi nuk lejohej ngjyra e kuqe"
Zyrtare: Në këtë datë UEFA merr vendimin për Ronaldon
Barcelona apo Kroacia? Braktiset fanella historike (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media