Home Moto GP
Koronavirusi vendos në rrezik sezonin e ri të Moto GP
Fillimi i sezonit 2020 në Moto Gp dështon sërish për shkak të emergjencës nga koronavirusi.

Pas anulimit të Çmimit të Madh të Katarit garës hapëse të Botërorit të këtij viti dhe shtyrjes së Çmimeve të mëdha të Tajlandës, Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Argjentinës edhe gara e Jerez de la Frontera në Spanjë që ishte në program nga data 1 deri në 3 maj është shtyrë për në një afat tjetër të pacaktuar.

Lajmi qarkullonte prej ditësh por tashmë ka ardhur edhe zyrtarizimi. Me shtyrjen edhe të garës së 5-të sezonale të Moto Gp, askush nuk e ka të qartë se kur do të nisë sezoni i ri.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Koronavirusi vendos në rrezik sezonin e ri të Moto GP

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media