Home Boterori 2018
Daliç: Luajtën me gjysmë këmbe por askush nuk dilte nga fusha
Kroacia siguroi finalen e Botërorit mbrëmjen e djeshme duke mundur Anglinë me një rezultat 2-1.

Por përveç lojës së mirë që dominuan pothuajse gjatë të gjithë pjesës së dytë te kampiu i kroatëve u vu re së në kohëne rregullt nuk u bë asnjë ndryshim për sa i përket zëvendësimeve.

Pas ndeshjes i pyetur nga gazetarët se pse nuk kishte rifreskuar skuadrën trajneri i Kroacisë, Dalic është përgjigjur se lojtarët nuk pranuan të dilnin.

“Ajo që bënë lojtarët tanë treguan forcë dhe nivel energjie. Desha të bëja zëvendësime, por askush nuk donte të dilte. Të gjithë vazhdonin të thoshin: ‘Mund të luaj, mund të vrapoj’. Disa lojtarë luajtën me lëndime të vogla, me të cilat nuk do të luanin në ndeshjet tjera. Dy lojtarë luajtën me gjysmë këmbe, por kjo nuk u vërejt!”, u shpreh pas ndeshjes trajneri. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Pogba dhe Lingard çojnë "Kupën e Botës" në Amerikë (FOTO LAJM)
Ozil thyen heshtjen dhe sfidon Gjermaninë: Do ta bëja prap foton me Erdoganin
Guardiola del kundër Low: Bëri gabim të madh me këtë lojtarë
Griezmann apo Mbappe? Deschamps tregon fituesin e "Topit të Artë"
Talljet në rrjet u bënë virale për Neymar por ja reagimi i tij (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media