Home Boterori 2018
Van Basten për simulimet e Neymarit: Duhet të sillet si lojtar jo si aktor
Simulimet dhe hedhjet e Neymarit janë bërë objekt bisede në të gjithë botën, dhe një koment për brazilianin nuk mund të mungonte as nga legjenda holandeze, Marco Van Basten.

Futbollisti legjendar i “tulipanëve”, nuk i ka quajtur aspak pozitive gjestet e Neymarit, duke pranuar kështu se ylli i PSG e tepron në fushë.

“Është bukur kur njerëzit janë në humor dhe qeshin, dhe me sa kam kuptuar, njerëzit qeshin nga veprimet e Neymarit. Për mua, ato që kam parë prej tij nuk janë sjellje të mira. Si lojtar, duhet të japësh më të mirën në fushë dhe jo të aktrosh, pasi diçka e tillë nuk të ndihmon. Ai duhet ta kuptojë këtë situatë.” – deklaroi Van Basten. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media