Home Boterori 2018
Kroacia me dhimbje koke, ylli i skuadrës mungon në finale
Ylli i Kroacisë, Ivan Perisiç, mund të mungojë në finalen e madhe të Moskës përballë Francës. Lojtari i Interit, që ka qenë një nga më të mirët e këtij turneu, pati një dëmtim në kofshë në takimin ndaj Anglisë.

Sulmuesi i krahut u dërgua në spital për ekzaminime më të hollësishme, pas një goditje në kofshë që mund ta lërë jashtë finales. E gjithë Kroacia duket se po lutet që këmba e tij të rikuperohet në kohë.

Perisiç ishte edhe protagonist në gjysmëfinalen ndaj Anglisë, ku pasi shënoi një gol dhe dha një asist, u shpall njeriu i ndeshjes. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media